Šiandieninis verslas yra itin dinamiškas. Jeigu pažvelgtumėte, kokius verslo procesus atlikdavo įmonės darbuotojai prieš šimtą metų, tai gerai pamatytumėte, kad šiandien esame kosmoso eroje. Tai tarsi lyginti viduramžius su šiais laikais. Skirtumas itin didelis, tačiau kas per tą ilgą laiko tarpą nepakito. Tikriausiai kaip ir seniau, tai ir dabar klientai moka už tam tikrą vertės sukūrimą. Parduodant produkcija tenkinami kliento poreikiai. O tai buvo ir bus pats svarbiausias uždavinys. Jeigu peržvelgtumėte dabartines įmones, tai pamatytumėte, kiek daug nenaudingo darbo atliekama kiekvieną dieną. Darbuotojai dirba ne tai, kas konkrečiai kuria verta, o užsiima įvairių procesų atlikimu. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo keistai, tačiau įsigilinus į problemą aiškiai matoma, kodėl įmonės tai darbo. Vienoms kompanijoms trūksta įžvalgos, kitos turi per daug darbo, kad galėtų laisvą laiką skirti savianalizei. Taigi, norėdami iš šono pamatyti savo kompaniją, pirmiausia turite samdyti šios srities specialistus. Kaip ir kiekvienoje šioje yra specialistai, kurių darbas optimizuoti įmonės veiklą. Ar verta į tai investuoti? Klausimas iš tiesų nėra paprastas. Daugelis verslininkų pasakytų, kad neverta gaišti laiko, o kiti verslininkai pasakytų, kad tai neduos naudos. Ir tik maža dalis įmonių realiai supranta verslo optimizavimo svarbą.

Kokius procesus galima optimizuoti?

Pirmiausia išsiaiškinkime ką reiškia šis žodis. Optimizavimas, tai procesų supaprastinimas išlaikant nepakitusį galutinį produktą. Sąvoka nėra pati lengviausia, tačiau taip tiksliai galima apibrėžti verslo procesų optimizavimą. Klientai, kurie galvoja, kad patys savo jėgomis galės atlikti verslo analizę dažnai klysta. Norint tinkamai išspręsti šią užduoti reikalingas kitoks požiūris. Visą kompaniją turite matyti iš šalies. Atrodytų, kad nesudėtinga užduotis, tačiau nei vienas įmonės darbuotojas nesugebės to padaryti, nes yra per daug įsiurbti į įmonės vidinius procesus. Plačiau apie procesų valdymą: iprocess.lt

Kiek kainuoja tokios paslaugos? Tokios paslaugos nėra pigios, tačiau jų sukuriama nauda yra didžiulė. Pasitaiko atveju, kai atlikus analizę pamatomi procesai, kurių atsisakymas įmonei sutaupo tūkstančius eurų. Viskas priklauso nuo to, kokio dydžio įmone esate. Kiek darbuotojų atlieka tokį darbą. Kuo daugiau darbuotojų atlieka tą patį proceso įgyendinimą, tuo reikšmingesni bus analizės rezultatai.