Sieninio rekuperatoriaus vertė ekologiniu aspektu

Gerai žinome tai, kad visas pasaulis yra sunerimęs dėl itin spartaus vartojimo, kurio pasekoje yra niokojami ekologiniai dariniai, didėja tarša ir vyksta panašūs nepalankūs procesai. Turime suvokti tai, kad jei artimiausiu metu nesiimsime jokių priemonių, situacija savaime tikrai nepasikeis. Tad, būtent mūsų tinkamas pavyzdys ir gerai apgalvoti veiksmai yra motyvas taip elgtis ir visuomenei. Jei kam teko studijuoti filosofiją, I. Kanto teorija ir teigia, kad etiškas elgesys yra tas, kuris gali būti priimtinas visai visuomenei. Tai reiškia, kad elgesio maksima yra ta, kuri grindžiama jūsų dorais veiksmais ir žinoma proto sąveika. Tad, turime suvokti tai, kad vienas ekologinis sprendimas gali sukelti intenciją ir kito atsiradimui. Tarkime, jei mūsų kaimynus sudomino tai, kaip veikia sieninis rekuperatorius ir kokią naudą jis gali suteikti namams argi jums taip pat nekils mintis apie tai pagalvoti? Esame socialios visuomenės dalis, tad, visiškai natūralu, kad norime ir gebame perimti ne tik neigiamus, tačiau ir teigiamus jos elgsenos aspektus. Daugiau: https://www.delfi.lt/uzsakomasis-turinys/naujienos/rekuperacine-vedinimo-sistema-uztikrina-sveikesne-aplinka-namuose.d?id=79506535.

 

Kaip gyventi švariau ir sveikiau?

 

Tai tarsi retoriniu virtęs klausimas į kurį rasti tikslų atsakymą yra tikrai labai sunku. Tačiau, puikiai suvokiame tai, kad būdų ar tam tikrų priemonių kaip būtų galima visą tai padaryti tikrai yra ne viena. Drąsiai galima teigti, kad čia gali būti minimi ir mūsų akcentuojami įrenginiai, tokie kaip mini rekuperatorius. Be jokios abejonės, jo veikimo principas mums nėra gerai žinomas ir toks paprastas, koks jis gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Tačiau, turime suvokti tai, vienu ekologiniu klausimu tai yra tikrai labai svarbu. Ar jums kada yra tekę girdėti tokias sąvokas, kaip energijos nuotėkis, šiltnamio efektas, ledynų tirpimas ir pan.? Tikėtina, kad tikrai nė kartą ir ne du. Būtina pastebėti, kad būtent jos ir yra ar gali būti susijusios su patalpose dominuojančia rekuperacija. Drąsiai galima teigti, kad šildymo sezono metu, ypatingai jo įkarštyje, tai tampa kaip niekada aktualu: https://lt.wikipedia.org/wiki/Rekuperatorius

 

Tačiau, tam, kad gyventume švariau ir sveikiau, labai svarbu ir pagalvoti apie tai, kokiomis priemonėmis galime vėdinti savo namus, Tikėtina, kad viena iš jų čia tikrai gali būti ir vonios ventiliatorius. Tuomet, kai šioje patalpoje koncentruojama didžiausia drėgmė ir temperatūra, šio įrenginio dėka ji gali būti pašalinama arba tinkamai paskirstoma po kitas patalpas.  Įdomu: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/mokslas-it/kaip-atsivesinti-namus-ir-kuna-be-oro-kondicionieriaus-1290-1158454.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *